David a plastika srdeční chlopně (I.)

David a plastika srdeční chlopně  (I.)

< zpět na výpis článků

Abyste všichni věděli-nechodí k nám jen triatlonisti v třífázovém tréninku. Ani vy nemusíte čekat, až natrénujete, abyste mohli přijít k nám na testy. V dnešní speciální reportáži bych vás ráda přesvědčila, že je to právě naopak.


IKEM

S naším kamarádem Davidem jsme se neviděli déle než rok.  Těšili jsme se, že mu představíme náš projekt a  vytáhli jsme ho na výlet k nám do Příbrami. Ze společného setkání jsme měli velkou radost a jak jsme byli v ráži, protáhli jsme ho u nás v Cardiolabu vším čím se dalo.  Užili jsme si  přitom spoustu zábavy a legrace a strávili společně skvělý den.  S Davidovým laskavým svolením publikujeme  jeho příběh a přidáváme pár fotografií.

Náš kamarád David

Naše přátelství s Davidem se datuje od doby, kdy se nám narodil první syn Adam (což už bude devět let). Protože jsme chtěli sportovat i s malým miminkem, ještě v šestinedělí jsme testovali sportovní kočárky Croozer a následně Chariot CX, který jsme si poté pořídili. Michal se tehdy pohyboval v kočárkové branži a  David má jako majitel firmy Dvěplusdvě obchodní zastoupení Chariotu pro ČR.

david s davídkemKluci si padli do oka, společně řešili tehdejší legislativu ohledně vozíčků za kolo a já vesele vozila malého Adámka v Chariotu.  Byla jsem z využití nadšená a mateřskou užívala jaksepatří a zcela podle svých představ-s Adámkem jsme pořád byli někde venku, cestovali, jezdili na kole, na bruslích, chodili běhat.  V Chariotu jsem odvozila oba kluky, a „nalítali“ jsme s ním tisíce kilometrů. Michal s Davidem začali obchodně spolupracovat a stali se z nich kamarádi.

michal, adam a chariot

Příběh chlopně

Jednoho krásného dne se David Michalovi zmínil, že mu občas přeskakuje srdce.  Věta:  „No tak se Ti na to Hanka podívá“, odstartovala Davidovu kardiologickou kariéru. Davida jsem začala sledovat v ordinaci pro nedomykavost chlopně a lehkou arytmii. Bohužel v době, kdy byl pracovně často mimo republiku a nebyl téměř dva roky na kontrole se jeho nález  dost podstatně zhoršil a v roce 2013 jsem ho musela poslat na podrobnější vyšetření do IKEMu.  Díky mému skvělému kolegovi Tomášovi Gazdičovi z kardiocentra  příběh skončil happy-endem - operací, kterou vedl pan  profesor  Pirk a při které se podařilo se chlopeň “opravit“.  Za 3 týdny po operaci byl David už zase na cestách a fit a dál je v péči mého kolegy a kamaráda Tomáše.

 

pirk

Happy end?

Včas a perfektně provedený lékařský zákrok-například právě operace chlopně  jako u Davida  ještě není voucher na „žili štastně až do smrti“.  Lékař není opravář, instalatér nebo automechanik, který vyměnuje vadné součástky. Pokud budete dolévat mizerný benzín  a přetáčet motor, budete trvale v servisu.  Nové auto si můžete koupit, ale nové tělo už nedostanete. 

james bond

O tom, jak to bylo s Davidem  a co udělal nakonec proto, aby si  mohl užít divokou jízdu životem si  povíme příště.

Galerie:

MUDr. Hana Štefaničová

MUDr. Hana Štefaničová

Atestovaná kardioložka a sportovní lékařka

„Efektivní sportovní trénink je nejlepší prevence civilizačních chorob a nejzábavnější cesta ke zdravému srdci“

více o mně

David a plastika srdeční chlopně (II.)

V dnešním článku budeme pokračovat v naší reportáži z testování v Cardiolabu. Minule jsme vám představili našeho kamaráda Davida, dozvěděli jste se, že měl potíže se srdíčkem a že nakonec podstoupil ...

přečíst celý článek

David a plastika srdeční chlopně (III.)

V minulém článku jsme si popsali, jak probíhalo zátěžové testování a dnes se vrhneme na výsledky. Davida máme vykoupaného, navoněného a analýzu hotovou. David už se těší a my také :)

přečíst celý článek

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám: info@cardiolab.cz, zavolejte: +420 731 180 611 nebo se zastavte: Mariánské údolí 136, Příbram

Ochrana osobních údajů | Cookies © 2017 - 2021 Cardiolab

Developed by: Smartim